14.03.2017

KTM KONDIGT REVOLUTIONAIRE 2TAKT INJECTIE ENDURO’S AAN

Dit persbericht heeft: 1 Afbeelding
KTM is in de wolken over de wereldwijde mijlpaal die werd bereikt door de aankondiging dat het merk de eerste in serie geproduceerde geïnjecteerde tweetakt enduromachines ter wereld zal onthullen tijdens de officiële lancering in mei dit jaar. De KTM 250 EXC TPI en KTM 300 EXC TPI-modellen zullen geïntroduceerd worden als een onderdeel van het 2018 gamma.

De Oostenrijkse fabrikant staat bekend voor zijn revolutionaire technologische progressiviteit en nu worden de bakens opnieuw verzet, met de tweetakt injectie Enduro-modellen die worden geïntroduceerd als onderdeel van het 2018 EXC-gamma. Deze laatste, opwindende technologische ontwikkeling is het resultaat van KTM’s niet aflatende toewijding om aan de absolute top te staan van de offroad motorsport, een discipline waarin het oranje merk door de jaren heen reeds talrijke kampioenschappen wist te winnen.

Het was geen geheim dat KTM’s onderzoeks- en ontwikkelingscentrum in Mattighofen, Oostenrijk deze technologie heeft ontwikkeld, wat voor aanzienlijke verbeteringen zorgt in vergelijking met modellen die gebruik maken van een caburator. Het benzineverbruik is aanzienlijk lager, brandstof hoeft niet langer op voorhand gemengd te worden en ook sproeiers dienen niet langer te worden aangepast. Dat is echter nog lang niet alles, want de tweetakt TPI-modellen bieden ook en heel nieuwe ervaring wat de vermogensafgifte en het gebruiksgemak betreft. Dit onderstreept nogmaals KTM’s toewijding tot de grondbeginsels van het merk in het offroadsegment, waarin vorig jaar nog een volledig nieuwe generatie Enduro-modellen werd gelanceerd. Als marktleider in het segment is KTM er van overtuigd dat de nieuwe tweetakt injectietechnologie – die bekend staat als TPI (Transfer Port Injection) - niet minder dan revolutionair genoemd kan worden. Meer informatie zal vrijgegeven worden tijdens de internationale perspresentatie die van start zal gaan op 15 mei 2017.

Dit is een ongelofelijk opwindende ontwikkeling voor KTM. We zijn al een tijd bezig met de ontwikkeling van tweetakt injectie en ons doel was om competitieve motoren te ontwikkelen met alle voordelen van benzine-injectie, zonder afbreuk te doen aan ons READY TO RACE mantra. Er werd een doorgedreven testprogramma afgewerkt met belangrijke aandachtspunten waar ons onderzoeks- en ontwikkelingsteam rekening mee diende te houden tijdens dit proces. Daarom zijn we zeer gemotiveerd door deze volgende stap voorwaarts die meteen een wereldprimeur is qua technologie waardoor we grote stappen kunnen maken in dit segment. We kijken er enorm naar uit om de nieuwe 2018 KTM 250 EXC TPI en KTM 300 EXC TPI in mei voor te stellen. In Europa zullen deze machines bij de dealers staan aan het begin van de zomer. In de VS en Canada zal de nieuwe 2018 KTM 250 XC-W TPI in zeer beperkte aantallen beschikbaar worden in de late herfst”, deelt Joachim Sauer, KTM Product Marketing Manager.

Alle inhoud van dit persbericht ontvangen als .zip: Directe download In Lightbox opslaan

Afbeeldingen (1)

KTM EXC 2018_engine
3 300 x 2 550

Contact

KTM BENELUX
KTM SPORTMOTORCYCLE BENELUX
A GROUP COMPANY OF KTM AG
Rue Baty d'Ernage 10
5030 Gembloux, Belgium
+32 (0) 81 62 55 21

KTM SPORTMOTORCYCLE NETHERLANDS
Max Heinzmann
+31 6 50 99 90 47

KTM SPORTMOTORCYCLE BELGIUM
Arthur Sente
+32 474 07 46 68